Facebook | CZ SK HU
Bezplatná linka
0800 160 167

Tesnenie do okien

Častým problémom je netesnosť okien a prefukovanie škárou medzi rámom okna a okenným krídlom. Tento problém sa týka všetkých typov okien i dverí a dá sa veľmi ľahko vyriešiť výmenou starého vytlačeného tesnenia za nové. Tam kde tesnenie do okien chýba, možno tesnenie dodatočne inštalovať. Týka sa to najmä starších drevených okien špaletových a zdvojených. Takéto okná môžu mať tiež už zastaraný hliníkový kovotes. Utesnením okien možno dosiahnuť:

  • nielen úspory za teplo,
  • ale tiež zníženie prestupu hluku špárami medzi rámom okna a okenným krídlom.

Nové tesnenie možno vymeniť u novších dverí, plastových okien, euro okien a strešných okien. Namiesto starého vytlačeného tesnenia sa dodáva v rovnakom type, jednoduchou výmenou, tesnenie nové.

Tam kde tesnenie chýba, u špaletových okien (dvojitých-kastlových), alebo zdvojených (skrutkovaných), alebo vo dverách, možno ľahko inštalovať tesnenie dodatočne. Stačí vyfrézovať po obvode krídla drážku a tesnenie dodatočne vložiť do tejto drážky. Výhodou zafrézovania drážky je možnosť vybratia tesnenia pri nátere okien a opätovne ho ľahko inštalovať do drážky po dokončení náterových prác. Dodávané tesnenie do starších drevených okien je vo farbe hnedej a bielej. Priemer tesnenia je 4, 6, 8, 10 a 12 milimetrov. Možno tak utesniť aj značné škáry. V extrémnom prípade výnimočne širokej škáry, možno frézovať tesnenie do krídla aj do rámu okna proti sebe. Pri dodatočnej inštalácii tesnenia do okien sa staráme o to, aby tesnenie bolo zvolené na každej strane krídla, s vhodným priemerom tak, aby išli okná dobre zavrieť a súčasne efektívne tesnili.

Viac ako 20 rokov skúseností s výmenou skiel
Odborné posúdenie okien u vás zdarma a nezáväzne
Výmena skiel bez búrania, rýchla a ľahká montáž
Pôsobíme po celom území Slovenska a Českej republiky
Neváhajte nám hneď napísať

Kontaktné údaje sú dôležité, nielen pokiaľ si budete želať návštevu nášho technika.
Táto návšteva je vždy bezplatná a nezáväzná (nie je podmienená podpisom záväznej objednávky).

Gabriela Opravilová
Gabriela Opravilová
Referentka obchodu
Zľava až 29% pri odoslaní formulára
Odkiaľ ste sa o nás dozvedeli?
Odoslaním formulára súhlasím so spracovaním osobných údajov.
Kontakt
Bezplatná linka
0800 160 167

TOSPUR, s.r.o.
Potočná 54
909 01 Skalica
IČ: 362 70 059

Sledujte nás na Facebooku