Facebook | CZ SK HU
Bezplatná linka
0800 160 167

Časté otázky

Je návšteva technika, ktorú ponúkate, naozaj nezáväzná?

Áno, návšteva je vždy zdarma a je nezáväzná. Výhodou je posúdenie rámov okien na mieste a na základe toho odborný technik navrhne ideálne riešenie. Tieto nezáväzné a bezplatné návštevy využíva 95% zákazníkov, ktorí chcú riešiť zatepľovanie okien metódou presklenia okien.  
 

Pokiaľ objednám, za aký čas bude termín realizácie?

Od podpisu záväznej objednávky sme schopní zrealizovať zákazku približne do 3-6 týždňov, podľa náročnosti zákazky. 

 

Výmena skla sa prevádza na mieste, alebo okná niekam odvážate?

Výmena skla sa bežne prevádza na mieste. Jedinou výnimkou je renovácia okien frézovaním drážky pre vloženie skla (napr. v pamiatkových zónach), v tom prípade sa krídla odvážajú.
 

Ako dlho trvá samotná výmena skiel? Budem mať v byte veľký neporiadok?

Pre predstavu výmena jedného kusu skla za moderné izolačné dvojsklo v plastovom okne trvá približne 20 minút, podobné je to i u okien ostatného typu, v závislosti na veľkosti dvojskiel. Pretože okná nebúrame, odpadá problém veľkého neporiadku priamo v byte. Po montáži naši pracovníci po sebe uložia hrubý neporiadok, takže z neporiadku naozaj nemusíte mať obavy.   
 

Akú poskytujete záruku?

Záruka je poskytováná na neorosenie a nezaprášenie v medzisklennom priestore dvojskiel a trojskiel v dľžke 60 mesiacov (5 rokov). Ostatné záruky sú podľa legislatívy 24 mesiacov (2 roky).
 

Poskytujete pozáručný servis? Čo ak mi niekto rozbije namontované sklo?

Pretože evidujeme všetky zákazky, poznáme tiež rozmery skiel našich zákazníkov a sme schopní vymeniť akékoľvek rozbité či prasknuté dvojsklo (trojsklo). U nových zákazníkov s podobným problémom čo najskôr po zameraní a objednaní dvojskla (trojskla). 

 

Aké mám garancie v kvalite skla? Aký je výrobca skiel, čo mi namontujete?

Všetkých našich dodávateľov starostlivo vyberáme medzi expertmi vo svojom obore a zameriavame sa na preverených českých výrobcov.

 

Mám staršie plastové okno, dá sa do neho vložiť trojsklo? Nebude trojsklo veľmi ťažké?

V prípade starších plastových okien je na posúdení technika pri osobnej návšteve, či konštrukcia okna je vhodná na inštaláciu trojskiel. V ponuke máme tiež špičkové dvojsklá Heat-Mirror® , ktoré dosahujú parametre trojskiel pri zachovaní váhy a hrúbky dvojskla. 

 

Mám nové plastové okno, vyplatí sa do neho dať lepšie dvojsklo nebo trojsklo?

Je na Vašom zvážení a na spokojnosti s Vašimi pôvodnými sklami, či sa rozhodnete pre výmenu skiel. Bohužiaľ ešte dnes veľa zákazníkov uprednostní nízku cenu pred kvalitou. Následne zistia, že v nových oknách sú nevyhovujúce sklá, či už z hľadiska rosenia, ktoré so sebou prináša problémy s plesňami, alebo utieraním skiel, či prehrievaním v letnom období. Pokiaľ riešite túto otázku, zvážte možnosť nezáväznej konzultácie u vás. 

 

Ako zistím, že moje dvojsklo nemá dostatočnú tepelnú izoláciu?

Indícií, ktoré poukazujú na nedostatočnú izolačnú vlastnosť dvojskiel je viac. Môže to byť:

  • neprimerané rosenie dvojskiel v interiéri v zimnom období (v chladnom počasí)
  • prehrievanie interiéru v letných mesiacoch
  • pocit chladu prestupujúceho cez sklá
  • rosenie v medzisklennom priestore

Pokiaľ máte niektorý z týchto problémov, je vhodná nezáväzná návšteva technika, ktorý zhodnotí pôvodné sklo a ponúkne ideálne riešenie problému na mieru. 

 

Je možné niekde v okolí vidieť, kde ste montovali?

V odbore pôsobíme už 15 rokov, a preto máme tisíce spokojných zákazníkov po celej Českej republike, na Slovensku i v Maďarsku. Oslovte nás na bezplatnej linke, radi vyhľadáme realizované zákazky z Vášho okolia.
 

Naozaj sa mi sklo už nebude rosiť?

Rosenie, odborne nazývané kondenzácia vodných pár, je fyzikálny jav, kedy pri určitej miere vlhkosti dochádza ku zmene skupenstva vody z plynného na kvapalné za pôsobenia teploty daného povrchu. Jednoducho povedané je rosenie skiel závislé na teplote povrchu skla smerom do miestnosti a miere vzdušnej vlhkosti. Pokiaľ je vzdušná vlhkosť udržovaná na doporučenej hodnote 50-55% a dvojsklo dosahuje dostatočné izolačné parametre, je minimalizované riziko rosenia. Svoju úlohu zohráva tiež vykurovacie teleso, ktoré by malo byť umiestnené pod oknom tak, aby prúd stúpajúceho teplého vzduchu ohrieval sklá.
 

Je možné vymeniť sklo i v strešnom okne?

Výmena zasklenia v strešných oknách, je bežnou praxou, či už sa jedná o výrobcov Velux, Fakro, alebo iné typy strešných okien, sme vždy schopní nájsť vhodné riešenie.
 

Bývam v pamiatkovej zóne a mám špaletové okná, je pre mňa nejaké riešenie lepších skiel?

V pamiatkovej zóne prevádzame výmenu skiel v špaletových oknách metódou frézovania drážky. Do krídla osadíme dvojsklo a starostlivo zatmelíme polyuretánovým tmelom. Je možné použiť i bežný sklenársky tmel, avšak odporúčame polyuretán, pretože sa  jedná o trvalo pružný, žiareniu UV odolný materiál so skvelými vlastnosťami, odolávajúci poveternostným vplyvom. Takto upravené okno vyhovuje požiadavkám pamiatkového úradu, pretože nezmení pôvodný vzhľad okna, ale napriek tomu zlepší parametre celej okennej výplne.
 

Mám okná na juh, existuje sklo, ktoré zamedzí prehrievaniu miestnosti?

V našej ponuke nájdete tiež dvojsklo so špeciálnou fóliou, ktorá je vypnutá v medzisklennom priestore s hodnotou priestupu tepla jen Ug=0,6W/m2K. Jedná sa o špeciálne dvojsklo, ktoré prepustí len 34% solárneho tepla a menej než 0,5% UV žiarenia. Pre porovnanie: bežné dvojsklo Ug=1,1W/m2K prepustí 63% solárneho tepla a 33,7% UV.
 

Vyplatí sa presklenie starších plastových alebo euro okien?

U starších plastových okien či euro okien, ktoré majú zachovalé rámy, sú zastarané len sklá. Ozýva sa nám veľa zákazníkov, ktorí majú okná z rokov 1980–2005 a nie sú spokojní so sklami v ich oknách. Také okna nie je nutné búrať a prežívať ďalšie starosti s neporiadkom. Jednoduchou výmenou skiel príde k modernizácii okien do takej miery, že úspory tepla môžu dosiahnuť v niektorých prípadoch až niekoľko tisíc ročne.
 

Akú mám záruku, že montáž bude prevedená odborne? Akých máte montérov?

Všetkých zamestnancov starostlivo vyberáme a kladieme dôraz predovšetkým na poctivosť, odbornosť a schopnosť komunikovať so snahou maximálne vyhovieť požiadavkám zákazníkov. Všetci naši zamestnanci sú pravidelne preškoľovaní a jedná sa o našich kmeňových zamestnancov českej národnosti. 
 

Kde zistím presnú cenovú ponuku presklenia?

Najideálnejším riešením je návšteva technika priamo u Vás. Jedná sa o návštevu, ktorá je informatívna, nezáväzná a celkom ZDARMA. Pobočky v rôznych mestách nie sú v našom obore potrebné. Naopak, je nutné zhodnotiť stav okien na mieste realizácie, previesť zameranie a na jeho základe navrhnúť najvhodnejšie riešenie, vzhľadom k problému, ktorý zákazníka trápi.
Viac ako 20 rokov skúseností s výmenou skiel
Odborné posúdenie okien u vás zdarma a nezáväzne
Výmena skiel bez búrania, rýchla a ľahká montáž
Pôsobíme po celom území Slovenska a Českej republiky
Neváhajte nám hneď napísať

Kontaktné údaje sú dôležité, nielen pokiaľ si budete želať návštevu nášho technika.
Táto návšteva je vždy bezplatná a nezáväzná (nie je podmienená podpisom záväznej objednávky).

Gabriela Opravilová
Gabriela Opravilová
Referentka obchodu
Zľava až 29% pri odoslaní formulára
Odkiaľ ste sa o nás dozvedeli?
Odoslaním formulára súhlasím so spracovaním osobných údajov.
Kontakt
Bezplatná linka
0800 160 167

TOSPUR, s.r.o.
Potočná 54
909 01 Skalica
IČ: 362 70 059

Sledujte nás na Facebooku