Facebook | CZ SK HU
Bezplatná linka
0800 160 167

STOP roseniu okien

Rosení oken

Potrebujete riešiť rosenie okien?

Chcete zachovať svoje okná a nemeniť za nové?

 

Kompletné riešenie rosenia pre Vaše okná

 

  • odborne poradíme na bezplatnej linke
  • ZDARMA konzultácia a stanovenie ceny u zákazníka – po celej SR
  • vo vašom okne nahradíme pôvodné zasklenie špičkovým sklom HEAT MIRROR®
  • okná nastavíme
  • nahradíme tesnenie
  • zmeriame úniky tepla termokamerou

 

Chcete nezáväznú cenovú kalkuláciu? 

Pre zadanie Vášho dopytu môžete využiť kalkulátor ceny

 


Ako zabrániť roseniu okien? Vrátane rosenia plastových okien.

Ako zabrániť roseniu okien? Táto otázka trápi veľa z vás. Či už sa jedná o rosenie okien v byte zvonku, z vnútra alebo medzi oknami. Odstránenie rosenia však nie je jednoduchá záležitosť, je potrebná konzultácia s odborníkom. S týmto problémom sa denne stretávame, vieme ako na rosenie okien a radi Vám odborne poradíme! Uvedená problematika má niekoľko variantov riešenia. Najviac účinnou možnosťou ako zabrániť roseniu okien je výmena skla.

Čo spôsobuje rosenie okien (rosenie skla)?

Rosenie okien (rosenie skla) je fyzikálny jav závislý na dvoch veličinách. Je to povrchová teplota a vlhkosť vzduchu, kedy sa pri určitej teplote a vlhkosti vzduchu, zráža vzdušná vlhkosť do kvapiek vody (rosný bod). Najviac sa prejavuje rosenie okien (rosenie skla) v zime. Riešime rosenie špaletových (dvojitých-kastlových) okien, zdvojených (skrutkovaných) okien, eurookien, rosenie plastových okien, rosenie strešných okien. Silné rosenie okien (rosenie skla) znamená nielen zničený rám, ale je ohrozené aj zdravie. Preto je na mieste otázka, ako odstrániť rosenie okien (rosení skiel) v dome?

Jednoduchým príkladom rosného bodu, je fľaša piva, ktorú vytiahneme z chladničky. Pretože je povrch skla fľaše studený, okamžite sa okom nepostrehnuteľná vlhkosť na fľaši vyzráža do kvapiek vody (orosenie). Ako náhle sa sklo fľaše prispôsobí izbovej teplote, orosenie sa opäť vyparí ako okom nepostrehnuteľná vzdušná vlhkosť.

Náprava rosenia okien (rosenia skla)?

Náprava rosenia okien (rosenia skla) spočíva na znížení vlhkosti vzduchu, čoho sa dá dosiahnuť len do určitej miery. Je však možné, zvýšiť povrchovú teplotu skla. Jednoduchá a veľmi účinná je naša metóda: výmena skla. Pôvodné sklo vymeníme za izolačné dvojsklo HEAT MIRROR®, kedy je medzi sklami natiahnutá fólia proti roseniu (HM88 ). Vymenené sklo neprepustí chlad z vonkajšej strany skla dovnútra miestnosti a zabraňuje tak roseniu okien.

Pokiaľ patríte k tým, ktorých trápi rosenie okien, touto metódou presklenia okien sa dajú dosiahnuť veľmi dobré výsledky. Či už sa jedná o rosenie skiel zvnútra miestnosti alebo rosenie okien z vnútornej strany medzi sklami či pozdĺž okrajov v zime, a to i zvonku. Práve u veľmi starých okien môže nastať situácia, kedy sa objaví rosenie vnútri skiel a to u plastových okien i eurookien. Rosenie skla je v takom prípade spôsobené zlým izolačným dvojsklom, ktoré stratilo pôvodné vlastnosti a je treba ho nahradiť.

Ukážka konkrétneho riešenia problému v plastovom okne

Názornou ukážkou sú tieto termo snímky urobené termokamerou pri nakrúcaní reportáže pre program "Rady ptáka Loskutáka" na TV Nova. Jedná sa o výmenu pôvodného izolačného dvojskla za izolačné dvojsklo s medzisklennou fóliou Heat Mirror® s U = 0,6 W/m2K v panelovom dome s plastovými oknami. Tieto okná trápi výrazné rosenie skiel a na termosnímkach je zreteľné, čoho výmenou skla dosiahneme. Všetky snímky su urobené z miestnosti.

Rosení okenRosení oken

  • 1. Na prvej snímke nie je okom viditeľný rozdiel v použitom zasklení.
  • 2. Druhá snímka jasne ukazuje, že povrchová teplota u tabule vľavo hore je 20,9°C, kde už prebehla výmena za izolačné dvojsklo s medzisklennou fóliou Heat Mirror® a ostatné tabule majú pôvodné zasklenie dvojsklom s povrchovými teplotami 16,9°C.

Rosení okenRosení oken

Takto postupovala výmena skiel a povrchová teplota skla sa z pôvodných 16,9°C zvýšila na 20,6°C – 21,3°C.

Rosení oken

Tabuľka hodnôt rosného bodu

Rosení oken

Napr. pokiaľ máme doma 21°C a vlhkosť vzduchu 50%, je treba, aby všetky predmety v miestnosti mali minimálnu povrchovú teplotu 10,18°C. Pokiaľ teplota akéhokoľvek predmetu (vrátane okennej tabule) bude nižšia než uvedená povrchová teplota 10,18°C vzniká kondenzát = rosenie.

Viac ako 20 rokov skúseností s výmenou skiel
Odborné posúdenie okien u vás zdarma a nezáväzne
Výmena skiel bez búrania, rýchla a ľahká montáž
Pôsobíme po celom území Slovenska a Českej republiky
Neváhajte nám hneď napísať

Kontaktné údaje sú dôležité, nielen pokiaľ si budete želať návštevu nášho technika.
Táto návšteva je vždy bezplatná a nezáväzná (nie je podmienená podpisom záväznej objednávky).

Gabriela Opravilová
Gabriela Opravilová
Referentka obchodu
Zľava až 29% pri odoslaní formulára
Odkiaľ ste sa o nás dozvedeli?
Odoslaním formulára súhlasím so spracovaním osobných údajov.
Kontakt
Bezplatná linka
0800 160 167

TOSPUR, s.r.o.
Potočná 54
909 01 Skalica
IČ: 362 70 059

Sledujte nás na Facebooku