Facebook | CZ SK HU
Bezplatná linka
0800 160 167

Výmena skiel a presklenie v strešných oknách

Výměna skel a přesklení - střešní oknaStrešné okná sú samostatnou kapitolou, odlišnou od ostatných okien. Tým najväčším rozdielom je sklon, v ktorom sú okná inštalované v streche. Bežné okná sú vždy vo zvislej polohe. V tejto polohe sú laboratórne testované tiež dvojsklá a trojsklá a preto namerané hodnoty izolačných vlastností udávané v Ug (1,1W / m2K - 0,4W / m2K) platia pre zvislé zasklenie v stene obálky domu.

V sklone strešného okna je izolačná vlastnosť zhoršená až o 30%. Je pre to ľahké vysvetlenie. Vo zvislom zasklení cirkuluje plyn vnútri skla zvislo na výšku skla "v ováloch". Od vonkajšieho skla ochladzovaný plyn klesá a stúpa ohrievaný o teplé vnútorné sklo. To je príklad prenosu chladu z vonkajšieho skla na sklo vnútorné, v zimnom období u vertikálne umiestneného skla v stene.

V šikmine strešných okien je sklo viac "naležato" a studené vonkajšie sklo je hore. Plyn cirkuluje aj v tomto prípade zvisle, ako v predchádzajúcom prípade. A tu je ten problém. Z ochladzovaného vonkajšieho skla padá chlad na sklo vnútorné. A v tejto chvíli je priestor medzi sklami pri vertikálnom pohybe plynu iba 12-16 milimetrov. Ďaleko viac je tak ochladzované cirkuláciou plynu vnútorné sklo. Ak pod strešným oknom nie je vykurovacie teleso, sú vnútorné krídla spravidla ešte chladnejšie. Toto má vo väčšine prípadov za následok silné rosenie dvojskiel strešných okien. Na studenom povrchu skla sa ľahko kondenzuje vnútorná vlhkosť vzduchu, ktorá chladom skvapalní do orosenia.

Ak je naozaj staré strešné okno zasklené variantom dvojskla Ug = 2,8 W / m2K, dá sa toto dvojsklo nahradiť dvojsklom s Ug = 1,1 W / m2K. Stále je to ale dvojsklo s vyššie popísaným problémom aj keď s lepšími parametrami. Riešením bez kompromisov by bolo zasklenie trojskla, ale pre hrúbku trojskiel to bohužiaľ nie je možné.

Celá situácia sa dá elegantne a bez búrania vyriešiť dvojsklom s medzisklennou fóliou Heat Mirror. Toto dvojsklo má izolačnú hodnotu až Ug = 0,6 W / m2K. Hovoríme teda o rovnakých parametroch ako majú trojsklá. Vďaka čírej patentovanej fólii je rozdelený priestor medzi sklami. Tým je zabránené priamemu ochladzovaniu vnútorného skla. Dvojsklá Heat Mirror s medzisklennou fóliou sú používané na celom svete už od sedemdesiatych rokov 20. storočia a my sme výhradným dodávateľom pri výmene skiel v pôvodných oknách.

Viac ako 20 rokov skúseností s výmenou skiel
Odborné posúdenie okien u vás zdarma a nezáväzne
Výmena skiel bez búrania, rýchla a ľahká montáž
Pôsobíme po celom území Slovenska a Českej republiky
Neváhajte nám hneď napísať

Kontaktné údaje sú dôležité, nielen pokiaľ si budete želať návštevu nášho technika.
Táto návšteva je vždy bezplatná a nezáväzná (nie je podmienená podpisom záväznej objednávky).

Gabriela Opravilová
Gabriela Opravilová
Referentka obchodu
Zľava až 29% pri odoslaní formulára
Odkiaľ ste sa o nás dozvedeli?
Odoslaním formulára súhlasím so spracovaním osobných údajov.
Kontakt
Bezplatná linka
0800 160 167

TOSPUR, s.r.o.
Potočná 54
909 01 Skalica
IČ: 362 70 059

Sledujte nás na Facebooku