Facebook | CZ SK HU
Bezplatná linka
0800 160 167

Pleseň na oknách

Výmenou skiel bez nutnosti vybúrať okná, môžeme vyriešiť čiastočne aj plesne.

Možno teda situáciu s vlhkosťou riešiť jednoduchšie? Výmenou skiel bez nutnosti vybúrať celé okná. Rovnakým spôsobom, ako keď sklo rozbijú deti balónom, možno sklo vymeniť za dvojsklo a dvojsklo za trojsklo. Dosť záleží na stave pôvodných okien. Najlepšie je zavolať si nás, ako odborníka, k nezáväznej konzultácii.

Stačí vyplniť formulár dole na stránke.

Samotné rosenie okien je vhodné riešiť znížením vlhkosti, ale nie vždy sa to efektívne darí. Vlhkosť je produkovaná chodom domácnosti, či už ide o varenie, pranie, sušenie bielizne, ale vlhký vzduch tiež vydychujeme. Ponúka sa tu riešenie rosenia skiel pomocou výmeny okien. Toto je ale nákladné, náročné svojimi stavebnými úpravami a navyše je neporiadok s búraním.

Ako je to s plesňami na oknách?

Plesne vznikajú vždy za podpory priaznivého prostredia. Plesniam vyhovuje vlhké prostredie, kde spóry plesní budú mať životné podmienky pre rast. Vlhkými miestami môžu byť chladnejšie, zvlhnuté rohy miestností, koberec, neodvetrané steny za nábytkom, miesta okolo okien a podobne. Najúčinnejším riešením je zamedziť vlhkosti, ktorá je priaznivým prostredím pre rast plesní. Čo pomôže v zamedzení vlhkosti? V najzákladnejšom rozdelení sa jedná o vlhkosť, ktorá sa nezaobíde bez stavebných úprav, teda vlhkosť v samotnej konštrukcii domu. Druhým prípadom je vnútorná vlhkosť v miestnostiach. Tu môžu byť nápomocné napríklad elektrické sušiče, sušičky bielizne, intenzívne vetranie, jednoducho všetko, čo podporuje odvetrávanie a vysychanie obytných priestorov. V poslednej dobe sa veľa hovorí o vlhkosti okolo okien a rosení skiel. Okná, ktoré sa rosia, reagujú na veľkú vlhkosť v byte. Tento fyzikálny jav nám odhalí, že v domácnosti môže byť problém s vlhkosťou.

Pleseň spoznáme na maľbe spravidla ako čierne bodky. Pri použití chlórového bielidla práve v miestach, kde bola pleseň, vzniknú biele miesta. Miesta od plesne možno ošetriť, ale nevyriešime tým problém s ďalšou tvorbou plesní. Riešením je odhalenie príčin vlhkosti a účinná eliminácia alebo aspoň zmiernenie možného vzniku vlhkosti.

Na internete je veľa rád, ako plesne riešiť a súčasne tiež veľa štúdií o škodlivosti plesní na zdravie. Plesne netreba podceňovať, jedná sa zjednodušene povedané o zdraviu škodlivé huby, mnohokrát s toxickými dopadmi na zdravie človeka a zvierat.

Viac ako 20 rokov skúseností s výmenou skiel
Odborné posúdenie okien u vás zdarma a nezáväzne
Výmena skiel bez búrania, rýchla a ľahká montáž
Pôsobíme po celom území Slovenska a Českej republiky
Neváhajte nám hneď napísať

Kontaktné údaje sú dôležité, nielen pokiaľ si budete želať návštevu nášho technika.
Táto návšteva je vždy bezplatná a nezáväzná (nie je podmienená podpisom záväznej objednávky).

Gabriela Opravilová
Gabriela Opravilová
Referentka obchodu
Zľava až 29% pri odoslaní formulára
Odkiaľ ste sa o nás dozvedeli?
Odoslaním formulára súhlasím so spracovaním osobných údajov.
Kontakt
Bezplatná linka
0800 160 167

TOSPUR, s.r.o.
Potočná 54
909 01 Skalica
IČ: 362 70 059

Sledujte nás na Facebooku