Zateplite pôvodné okná drevené (kovové), plastové i EUROOKNÁ
Česky Slovensky Maďarsky

Okná zdvojené, špaletové

Zateplenie okien zdvojených i špaletových (kastlových) sa dá prevádzať výmenou skla. Pôvodné okná však musia byť dobre udržované a nesmú byť zhnité (drobné defekty je možné dobre opraviť). Výmenou pôvodného skla za izolačné dvojsklo s hodnotami zasklenia od Ug = 1,3 W/m2K až  Ug = 0,7 W/m2K, spoločne s aplikáciou silikónového tesnenia okolo rámu, sa dá dosiahnuť  výborných parametrov zrovnateľných s výmenou nových okien. Jedná sa nielen o tepelnú izoláciu, ale tiež o izoláciu protihlukovú. 

 1. variant - s ponechaním vnútorného zasklenia - pre okná zdvojené i špaletové (kastlové)

Montáž izolačného dvojskla sa prevádza na vonkajšie krídlo pôvodného okna. Po odstránení pôvodného zasklenia sa do rámu vloží izolačné dvojsklo, ktoré je zlepené v špeciálnom plastovom profile. Tento monolit sa po celom obvode krídla uchytí skrutkami a z oboch strán zatmelí. Montáž je vhodná do všetkých typov pôvodných okien. Tento variant ponechá vnútorné zasklenie, je preto z hľadiska tepelno izolačných vlastností okna najlepší. Postup montáže nájdete tu

Izolačné vlastnosti

  Pred montážou Použitý typ zasklenia Po montáži
Zdvojené okno Uw = 2,8 U W/m2K Ug = 1,3 W/m2K Uw = *1,1 W/m2K
Špaletové okno

Uw = 2,4 U W/m2K

Ug = 1,0 W/m2K Uw = 0,95 U W/m2K

 

*Výsledná hodnota Uw W/m2K  podľa skúšiek CSI Zlín pri použití skla 1,3 U W/m2K.     V prípade použitia nižšej hodnoty zasklenia Ug ( vyjadruje v tepelných watoch hodnotu priestupu tepla zasklením ) bude nižšia i hodnota Uw ( vyjadruje v tepelných watoch hodnotu priestupu tepla celého okna )

 Všetky certifikáty  nájdete tu

  

2. variant - prehĺbenie drážky FRÉZOVANÍM - pre okná špaletové (kastlové), ale i zdvojené

prehĺbime drážku v krídle frézováním pre dvojsklo o hrúbke 16 - 20 mm. Do drážky vložíme izolačné dvojsklo, vymedzíme podložkami a sklo upevníme sklenárskymi trojuholníčkami. Zasklenie tmelíme polyuretanovým tmelom odolným voči UV žiareniu. Vhodné tiež pre objekty v pamiatkových zónách. 

Informácie nájdete tu: Frézovacie centrum

 

 

 3. variant - s použitím WL profilu a odstránením vnútorného zasklenia - len pre okná zdvojené

ukázka řezu okna zdvojeného s použitím WL profilu

Tento variant sa využíva u zdvojených okien. Pri montáži sa odstránia obe pôvodné sklá, rám sa priskrutkuje k sebe a v mieste pôvodného vnútorného zasklenia sa prekryje plastovou lištou. Z vonkajšej strany sa vsadí dvojsklo zlepené v špeciálnom plastovom profile a namontuje sa ako u variantu 1. Pri umývaní okien sa už okno neskrutkuje a údržba takého okna je jednoduchšia. Popis montáže nájdete tu

  

 

Volajte zadarmo infolinku 800 100 238
Kontaktný formulár
Kalkulátor ceny
Naše videá vysielané v TV
Video - riešenie rosenia okien
Video - přesklení plastových oken
Video - přesklení dřevěných oken
Video - Receptář Prima nápadů
Video - Máte horko v bytě? Máme řešení!
Řešení problémů s okny
Tvorba www stránek - Kvalitní stránky, které jsou vidět - SEO optimalizace

Naše služby: Zateplenie okien -