Zateplite pôvodné okná drevené (kovové), plastové i EUROOKNÁ
Česky Slovensky Maďarsky

Okenné fólie

Okenné fólie alebo výmena skla?


Základné typy fólií

Termoizolačné fólie


už boli technologicky prekonané modernými izolačnými dvojsklami, trojsklami, či dvojsklami s medzisklennou fóliou Heat Mirror.


Bezpečnostné fólie


používajú sa dodatočne v prípade, keď bolo u nových skiel opomenuté využitie bezpečnostných prvkov vrstvených bezpečnostných skiel connex, či skiel kalených. V prípade výmeny pôvodného skla za nové, odporúčame zvoliť vrstvené bezpečnostné sklá connex, alebo sklá kalené v zložení nových skiel (strešné okná, výklady obchodov, banky, balkónové či francúzske dvere a pod.)


Protislnečné fólie


tento variant fólie bol prekonaný špeciálnymi pokovovanými vrstvami integrovanými vo dvojsklách, trojsklách, či dvojsklách s medzisklennou fóliou Heat Mirror.

Termoizolačný variant - úniky tepla v zime a rosenie

Nahradenie dvojskiel v pôvodných oknách - trojsklá, dvojsklá s medzisklennou fóliou Heat Mirror

Nahradenie obyčajných tabúľ skiel v oknách špaletových (kastlových), či zdvojených (skrutkovaných).

Do starších okien plastových, euro, strešných a všade, kde sú už inštalované dvojsklá, sa ponúkajú k výmene moderné varianty trojskiel či dvojskiel s medzisklennou fóliou Heat Mirror. Hodnota tepelnoizolačnej vlastnosti zasklenia je označovaná ako Ug. Túto hodnotu možno zjednodušene opísať ako množstvo tepla vyjadrené v tepelných Wattoch, ktoré prejde jedným metrom štvorcovým skla za jednu hodinu. Najlepšou hodnotou môže byť až Ug = 0,4W / m2K u trojskiel. V prípade dvojskiel s medzisklennou fóliou Heat Mirror to môže byť až Ug = 0,3W / m2K (dve medzisklenné fólie-ekvivalent štvorskla, 44mm)

Naopak najnižšou hodnotou zasklenia u dvojskiel je Ug = 2,9W / m2K. Jedná sa o dve tabule skla bez pokovania, spojené po obvode do jedného kusu dvojskla s medzisklenným dištančným rámikom. Tieto dvojsklá boli inštalované bežne asi do roku 2000 s hliníkovým dištančným rámikom.


Bezpečnostný variant

Oveľa vhodnejším variantom oproti dodatočnému lepeniu fólie je u starších okien voľba nového zasklenia s integrovanými bezpečnostnými vrstvenými sklami Connex, alebo sklami kalenými. Nevýhodou dodatočne inštalovanej fólie je možnosť poškriabania pri manipulácii okolo okien a náročnosť aplikácie, s prihliadnutím na možné nečistoty prichytené na povrchu skla pri inštalácii fólie.

Protislnečný variant - prehrievanie interiéru v lete

Dodatočná inštalácia fólií tlmiacich solárne žiarenie so sebou nesie riziko nečistôt pri aplikácii a súčasne značne stmavie interiér zamedzením prestupu svetla. Moderné izolačné dvojsklá či trojsklá môžu byť vyrobené s protislnečnou vrstvou, ktorá je oveľa viac priesvitná a nestmavieva natoľko interiér, ako protislnečné fólie. Súčasne utlmia 70% i viac slnečného tepla.
Volajte zadarmo infolinku 800 100 238
Kontaktný formulár
Kalkulátor ceny
Naše videá vysielané v TV
Video - riešenie rosenia okien
Video - přesklení plastových oken
Video - přesklení dřevěných oken
Video - Receptář Prima nápadů
Video - Máte horko v bytě? Máme řešení!
Řešení problémů s okny
Tvorba www stránek - Kvalitní stránky, které jsou vidět - SEO optimalizace

Naše služby: Zateplenie okien -